Deň zdravia v našej škole a v našom meste
Vzhľadom na to, že 7. apríl tento rok pripadol na nedeľu, v škole sme si Deň zdravia pripomenuli v stredu 10. apríla. Na naše zdravie myslíme aj vtedy, keď jeme.  Okrem toho, že učitelia šírili povedomie o tomto dni na vyučovaní, personál školskej jedálne si pre našich stravníkov pripravil chuťovky. Žiaci ochutnávali rozmanité nátierky na čerstvom pečive, a to hráškovú, mrkvovú, tuniakovu, šunkovú a letnú zeleninovú nátierku. Žiaci sa tomuto netradičnému pohosteniu počas vyučovania potešili. Najrýchlejšie sa z tácok vytratila tuniakova a šunková nátierka.
 

Stravníci počas tohto dňa mali na obed kelovú polievku, rizoto z hydinového mäsa so zeleninou a uhorkovým šalátom. Okrem toho každý stravník dostal ovocnú nádielku v podobe banána a mandarínky.


Mesto Topoľčany v tento istý deň usporiadalo Deň zdravia na námestí a v Galérii Topoľčany. V stánkoch zameraných na zdravotnícke merania, šport, prednášky, odborné poradenstvo, skupinové cvičenia a zdravú výživu si užili nielen žiaci, ale i široká verejnosť. V Galérii  Topoľčany našim žiakom odprezentovala svoju prednášku dipl. d. h. Sloviaková, ktorá hovorila o starostlivosti o zuby a dentálnej hygiene. Aj na námestí v stánkoch mohli žiaci ochutnať rôzne zdravé dobroty. Veľa spolužiakov sme stretli na tejto akcii, ako reprezentujú svoj obľúbený šport, napr. hokej, futbal či karate. 

Osveta o zdraví, konkrétne o zdravej výžive, pokračovala aj nasledujúci deň 11. apríla v školskej knižnici. Žiaci z 6. A, 6. B, 9. A a 9. D triedy absolvovali prednášku na tému Zdravá výživa.  

Význam zdravia pre kvalitný život človeka bude navždy aktuálnou témou. Hoci môžeme veriť podobne ako T. A. Edison: „Lekár v budúcnosti nebude predpisovať žiadne lieky. Svojho pacienta len poučí o starostlivosti o ľudské telo, strave a o príčine a prevencii choroby.“ 

Tomáš Kováčik