Medzinárodná súťaž umeleckej tvorivosti - Zelený svet
Vo svojich dielkach sa deti zamysleli nad dôsledkami ľudského ega, túžby po moci a prepychu, ktoré zapríčiňujú dennodenné drancovanie a znečisťovanie prírody i otázkami, prečo sa lesy menia na plantáže, prečo je ovzdušie zamorené nadmernými emisiami, prečo je ohrozená biodiverzita, prečo sú rieky a moria zaplavené plastami... Ako sme za nešetrný prístup k prírode potrestaní extrémnymi prejavmi počasia, ako sa lokálne problémy menia na globálne a ovplyvňujú život na celej Zemi.

Do súťaže sa zapojili žiaci 5.D (A. Arpáš, D. Matušík, S. Skrinský, M. Škreko, E.Malá, V. Dubcová, N. Čakajdová) a žiaci 6.B triedy - L.Mihoková, a V.Košecká.

Práce sme stihli dokončiť ešte pred dištančným vzdelávaním, preto sme sa mohli tejto výzvy zúčastniť.

Mgr.Lucia Benková