Objavujeme poklady v našej knižnici

Nezvyčajný deň sme začali ráno v triedach a v knižnici o 9:00 h.

Pani učiteľky začali rozprávaním o záhadnom paláci v škole a pokladoch ukrytých v ňom. Úlohou detí bolo tieto poklady nájsť a zložiť záhadný odkaz v knižnici, ktorý doteraz nikto nerozlúštil. Podmienkou bolo splniť všetky dnešné úlohy a aktívna práca v triedach a knižnici. Za to dostali triedy lístky, na ktorých boli napísané časti tohto vzácneho odkazu. V jednotlivých triedach deti čítali, písali básne, skladali obrázky, dramatizovali texty, hrali divadielko. Vyskúšali si aj kvíz, vymýšľali nové príbehy, plnili úlohy v skupinách, ilustrovali príbehy, tvorili makety postáv z rozprávky, spievali i tancovali. Snažili sa plniť úlohy a aktivity, ktoré im pripravili pani triedne učiteľky. Po splnení všetkých dnešných úloh všetky triedy získali vzácne lístky, z ktorých štvrtáci zložili záhadný odkaz:

Naša knižnica je palác fantázie a poznania. Ukrýva najcennejšie poklady – knihy.

Aké poklady objavovali naši žiaci? 1.D Rozprávočky do ručičky, 2.A Marína a povaľači, 2.C Dobrý deň, opica Škorica, 2.D Rozprávky ostrihané na ježka 3.A Kniha džunglí, 3.B Najkrajšie rozprávky, 3.C Rozprávky o psíčkovi a mačičke, 3.D Matilda, 4.A Analfabeta negramotná 4.B Marína a povaľači, 4.C Slávnosť u Pipi Dlhej Pančuchy, 4.D Slovenské ľudové rozprávky.

Prajeme deťom, aby aj naďalej objavovali čarovný svet ukrytý v knihách. Veď čítanie môže byť zábavou, oddychom i poučením kedykoľvek a kdekoľvek.

D. Šupová, A. Guričanová