Projekt záložka do knihy

Úlohou žiakov bolo vytvoriť záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému projektu a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy. Naše záložky tento rok poputujú do Púchova, konkrétne do základnej školy na Gorazdovej ulici. Navzájom si vymeníme 400 záložiek žiakov z 1. a 2. stupňa. Pred tvorením záložiek si deti rozprávali o obľúbenej knihe, listovali a čítali si knihy zo školskej i domácej knižnice. Mnohí pri tom zistili, že záložka je pri čítaní veľkou pomocníčkou. Ďalšie dni už žiaci maľovali, vystrihovali, tlačili a lepili.

Záložiek pekných a ešte peknejších začalo pribúdať. Všetko prebiehalo v príjemnej atmosfére, práca deti i starších žiakov bavila, mnohí si pri tvorení predstavovali, koho asi ich záložka poteší. Niektoré záložky si žiaci doplnili o sprievodnú správu, odkaz, želanie. Hotové záložky sme zabalili do balíka, pridali sme sprievodný list, propagačný materiál a poslali do Púchova.

Všetci spoločne veríme, že deťom z partnerskej školy urobíme radosť, a že vždy, keď budú čítať zaujímavú alebo napínavú knihu, si pri pohľade na darovanú záložku spomenú na svojich kamarátov z Topoľčian.

D. Šupová, A. Guričanová