4. ročník súťaže Prítomnosť UNESCO vo vzdelávaní v Slovenskej republike už má svojich víťazov

Do súťaže sa zapojili učitelia základných a stredných škôl z celého Slovenska. Na základe požiadaviek stanovených vo vyhlásení súťaže porota udelila päť cien.

Mgr. Denisa Maslíková, Materská škola Skalité, Ústredie č. 632, Skalité
Mgr. Michaela Hovorková, Základná škola, Námestie A. H. Škultétyho 9, Veľký Krtíš
PaedDr. Eva Raffajová, Základná škola Ľubica, Školská 1, Ľubica
Mgr. Lucia Benková, Základná škola, Tríbečská 1653/22, Topoľčany
Mgr. Jana Charváthová, Základná škola, Kulíškova 8, Bratislava

Najlepšie (nielen víťazné) metodické listy budú po grafickej úprave zverejnené na webovom sídle ŠPÚ a MZV – UNESCO. Výhercom srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže z
apojili.

Organizačný výbor súťaže

Do tejto súťaže pre pedagógov Slovenska som sa zapojila spontánne, pretože ešte počas prezenčn
ého vyučovania VYV sme sa s triedami 7.A a 6.C venovali tematike architektúry a pamiatkam Unesca na Slovensku. V motivácii sme využili interaktívnu tabuľu, fotografie našich najkrajších pamiatok - Vlkolínca, Kalvárie v Banskej Štiavnici, či artikulárnych drevených kostolíkov, ktoré sú našim skutočným pokladom. Využili sme techniku kresby tušom a koláže. Práve tieto práce boli pre mňa inšpiráciou k napísaniu súťažného metodického listu a podeliť sa s mojou skúsenosťou vo vyučovaní na hodine VYV. Veľmi ma potešilo toto verejné uznanie a ocenenie mojej práce v rámci celého Slovenska.

Mgr. Lucia Benková