Piataci v akcii

Na slovenskom jazyku s 5.D som pri téme interview nadhadzovala deťom nápady. Medziiným padlo aj urobiť rozhovor s mediálne známou osobou. Ani vo sne by mi nenapadlo, že dvaja žiaci sa toho tak akčne chopia.

Sebastiánovi Skrinskému sa podarilo nakontaktovať na Juraja Hajdina. Známy moderátor televízie JOJ ochotne odpovedal na všetky otázky, ktoré Sebastián vytvoril a poslal do redakcie. Vzniklo video, ktoré spestrilo vyučovaciu hodinu. J. Hajdin prezradil, aký predmet považuje za najdôležitejší (anglický jazyk), a síce nerád, ale pripustil, že sa v škole aj natrápil, hlavne s fyzikou a matematikou.

Druhým z akčnej dvojice je Tomáš Gieci. Tomu sa podarilo získať rozhovor s muzikálovou herečkou Nelou Pociskovou. Tá priznala, že bola vzornou žiačkou a v triede patrila k tým pracovitým a snaživým. Na záver rozhovoru pozdravila všetky decká v našej škole.

Je skvelé, že si tieto populárne osobnosti dokázali nájsť čas a takto podporiť nielen žiakov, ale aj dištančnú výučbu vôbec.

Som rada, že aj počas tejto náročnej online doby, dokázali niektorí žiaci prísť s inšpiratívnym nápadom a dotiahnuť ho do konca. Takisto som vďačná rodičom, ktorí sa svojim deťom venujú a podporujú ich aj v takýchto,, bláznivých“ nápadoch.

Rastislava Macková