Okresné online kolo dejepisnej olympiády

Do okresného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1. a 2. mieste. Našu školu reprezentovali títo žiaci:

Sebastián Košecký (6.C), Tomáš Malec (6.B), Lukáš Valaský (7.A), Peter Švajc (7.C), Patrik Štefkeje (8.D), Samuel Kollár (8.C), Alexandra Tóthová (9.C) a Ondrej Hrončok (9.C)

Žiaci mali vypracovávať test, ktorý obsahoval v 6. a 7.ročníku monotematickú časť: Stredovek - život na vidieku, v mestách, v kláštoroch a štátoch. V 8. a 9.ročníku monotematickú časť: Významné stredoveké štáty - osobnosti a udalosti v Anglicku, vo Francúzsku, Sv. ríši rímskej a Pápežskom štáte.

Test tentoraz neobsahoval otázky z regionálnej histórie, obsahoval však príslušné polročné učivo z daného ročníka. Časový limit na vypracovanie bol 80 minút. Monotematická časť - maximálny počet bodov 50. Príslušné učivo daného ročníka - maximálny počet bodov 40. Úspešným riešiteľom OK DO sa stáva súťažiaci, ktorý dosiahne minimálne 60 % (t. j. 54 bodov) z maximálneho počtu bodov 90.

Vyhodnotenie testu bolo pod kontrolou pani predsedníčky Slovenskej komisie Dejepisnej olympiády PhDr. Ľubice Kázmerovej, CSc.

Umiestnenie našich žiakov:

Kategória F (6. ročník) Sebastián Košecký - 1. miesto (80 bodov) Tomáš Malec - 2. miesto (67 bodov) z tejto kategórie sa na krajské kolo nepostupuje.

Kategória E (7. ročník) Lukáš Valaský - 1. miesto (88 bodov) postupuje na krajské kolo, Peter Švajc - 3. miesto (78,2 bodov)

Kategória D (8. ročník) Patrik Štefkeje - 1. miesto (69 bodov) postupuje na krajské kolo, Samuel Kollár - 7. miesto (48, 7 bodov)

Kategória C (9. ročník) Alexandra Tóthová - 4. miesto (70,4 bodov) Ondrej Hrončok - 7. miesto (64,5 bodov)

Ďakujeme žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy, Patrikovi Štefkeje a Lukášovi Valaskému držíme palce v krajskom online kole, ktoré bude v marci 2021.

Mgr. Andrea Rybanská