Čas premien
Dňa 23. 2. 2021 si siedmačky našej školy mali možnosť užiť tradičnú prednášku o dospievaní netradičnou formou. Tento školský rok sa stretnutie po prvý krát uskutočnilo on-line – dištančne. Triedne učiteľky p. uč. Gočová, p. uč. Mikulová a p. uč. Kopencová sprostredkovali žiačkam informácie o prednáške, motivovali dievčatá a podporili tak realizáciu celého stretnutia.

Počas prednášky sa dievčatá dozvedeli:
• o fyzických a psychických zmenách, ktorými budú prechádzať alebo už prechádzajú a že tieto zmeny sú prirodzenou súčasťou ich vývoja,
• získali ucelené vedomosti o anatómii a fyziológii ľudského tela,
• pochopili význam reprodukčného zdravia v súvislosti s budúcou úlohou ženy - matky,
• načerpali možnosti, ako v tomto období plnom zmien, posilňovať zdravé sebavedomie,
• dozvedeli sa o hygienických návykoch, ktoré súvisia s dospievaním,
• a ako sa celkovo pripraviť na obdobie dospievania.

Atmosféra počas celého stretnutia bola výborná, dievčatá boli nesmierne disciplinované, v diskusii sa pýtali otázky, na ktoré im pani lektorka veľmi citlivo a trefne odpovedala.

Prednáška Čas premien v on-line podobe mala úspech, za čo patrí poďakovanie najmä pani lektorke Mgr. Viere Holecovej, jej príjemnej komunikácii a bohatým skúsenostiam v oblasti tejto problematiky a práce s mladými dievčatami. Ďalšie poďakovanie patrí triednym učiteľkám 7. A, 7. B a 7. C za bezproblémovú komunikáciu s pani zástupkyňou p. Mrižovou a za ich podporu. A v neposlednom rade ďakujeme samotným dievčatám za ich 100 % účasť a ukážkové správanie.
Mgr. Alexandra Mrižová