Detská osobnosť Mesta Topoľčany 2020

V kategórii Prírodné vedy a technika sa najlepším astronómom stal Maxim Kopčan zo 6.A, ktorý už niekoľko rokov úspešne reprezentuje našu školu v súťaži Čo vieš o hviezdach a to na celoslovenskej úrovni. Je to zanietený a veľmi usilovný žiak, ktorý vie naozaj veľa o hviezdach a nielen o nich.

Kategória Kultúry zahŕňa umelecký prednes a v tom je úspešným reprezentantom Adrián Mihalík z 5.D. Za svoj výkon v prednese povestí súťaže Šaliansky Maťko získal ocenenie - najlepší prednášateľ. Adrián je výborný čitateľ a pri počúvaní jeho prednesu sa prenesiete do sveta fantázie.

Športové súťaže sú v našej škole veľmi obľúbené a tešia sa bohatej účasti žiakov. V kategórii Šport boli ocenené dve družstvá:

Najlepším družstvom v bedmintone sa stali Lea Belanská zo 7.A a Nina Kyseľová z 9.D, ktoré zvíťazili v krajskom kole v bedmintone. Obe sú športovkyne telom aj dušou, pravidelne reprezentujú našu školu v rôznych športových súťažiach a sú aj veľmi dobré žiačky.

Najlepšie družstvo v stolnom tenise vytvorili žiaci Alexander Katona z 9.D, Tomáš Kmotorka z 8.A, Kristián Hrutka zo 6.D a Samuel Arpáš bývalý žiak 7.B, ktorí uspeli v krajskom kole stolného tenisu. Družstvo týchto žiakov výborne spolupracuje a podali výkon, ktorý im priniesol skvelé ocenenie.

Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy, poblahoželala víťazom jednotlivých kategórií a poďakovala prítomným učiteľom za ich prácu, pretože výhry a ocenenia v rôznych súťažiach sú výhrami a oceneniami nielen pre žiakov, ale aj pre pedagógov, ktorí im venujú čas a snažia sa ich čo najlepšie pripraviť na súťaž tak, aby podali vynikajúci výkon. V tomto prípade patrí poďakovanie Mgr. Dane Strejčkovej, PaedDr. Ľubici Balážiovej, Mgr. Ivanovi Kopčanovi a PaedDr. Ladislavovi Vozárovi, ktorí sa každoročne spolu so žiakmi zúčastňujú súťaží a získavajú výborné umiestnenia.

Ocenení získali diplomy, trofeje a vecné ceny. Srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným prajeme veľa chuti a síl do ďalšieho súťaženia!

Mgr. Alexandra Mrižová