Čítame radi
Tentoraz samotní žiaci mohli rozhodnúť, aké knihy sa nakúpia. Najnovšie knihy rôznych žánrov sú už v knižnici pripravené pre našich čitateľov. Z bohatej ponuky predstavujeme horúce novinky.

Milovníkov Harryho Pottera iste potešíme dvomi novými knihami. Prvá z nich Filmové prútiky, je magickým obrazovým sprievodcom o kúzelných prútikoch, ich tvorcoch a výrobe s podrobným opisom a rôznymi zaujímavosťami z natáčania. V príbehoch o Harrym Potterovi je každý prútik taký jedinečný ako čarodejnica alebo čarodejník, ktorých si vybral. Druhá kniha – Tvory a netvory predstavuje všetky fantastické tvory z kompletnej série o Harrym Potterovi - od mierumilovných domácich škriatkov a poštových sov po nebezpečných dementorov a drakov. Vznikla v spolupráci so štúdiom Warner Bros, ktoré prenieslo príbehy malého čarodejníka na filmové plátna.

Súborné vydanie svetového bestselleru – sedem príbehov Letopisov Narnie vás vtiahne do sveta fantázie v novom a jedinečnom rozmere. Spoznáte históriu Narnie od jej vzniku až po poslednú bitku. Prežijete dobrodružstvo v zemi obrov, trpaslíkov, kentaurov a ďalších tajomných bytostí v ríši, kde vládnu kúzla, zvieratá hovoria a môže sa stať čokoľvek.

Kráľovstvo zvierat môžete navštíviť v štyroch encyklopédiách: Skutoční lovci, Skutočne výnimoční, Skutoční priatelia a Skutočné talenty. Spoznáte v nich jedinečné živočíšne druhy žijúce vo voľnej prírode, preskúmate nevšedné schopnosti zvierat v ich prirodzenom prostredí. Nezabudnuteľné chvíle s veselou ryšavkou Annou môžete zažiť v knihách: Anna zo zeleného domu, Anna v Avonlea, Anna na Redmonde.
Obľúbená autorka Kerstin Gierová vo svojej úspešnej trilógii – Modrá ako zafír, Červená ako rubín, Zelená ako smaragd oživila najkrajší cit na svete! Romantické, vtipné a jedinečné príbehy.

Traja pátrači budú spolu s čitateľmi riešiť ďalšie záhadné prípady v niekoľkých nových knihách: Záhada lyžiarského diabla, Záhada hrozného vlkolaka, Záhada tancujúceho dinosaura, Záhada zlodejov komixov, Záhada starého denníka, Záhada faraonóvho odkazu.

Dve pokračovania mimoriadne úspešnej série Denník odvážneho bojka - Na spadnutie a Snehová bitka prinášajú nové dobrodružstvá a trampoty školáka Grega Heffleyho.

Naše malé čitateľky sa iste potešia ďalším príbehom o zvieratkách v knihách –Bella, Dusty, Gump, Môj tajný jednorožec, Tri mačiatka tety Mily, Hmyzí hotel.

Priaznivci obľúbenej slovenskej spisovateľky Gabriely Futovej sa môžu tešiť na jej dve nové knihy: Hups, rups a šups, Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej.

V týchto dňoch naším najväčším želaním je, aby si čitatelia mohli tieto a mnohé ďalšie nové knihy pozrieť čo najskôr v knižnici.
                                                             Vaše knihovníčky