Výtvarná súťaž GORAZDOVO VÝTVARNÉ NÁMESTOVO

Náročnú prvú tému "Využitie tradičnej ľudovej výšivky v modernom odevnom dizajne" reprezentovali 3 žiaci - Guričan a Junás (5.A), Kopčan (6.A)

Na ilustráciu rozprávok "O troch grošoch" sa podujali žiaci Fruňová, Kazemi Jahromi, Halmová, Čimbora, Ďuriš, Ondruš, Hajnalová, Grman, Košecký, Mošať, Vašečková (všetci 2.D) a "O Jankovi Hraškovi" žiaci 2.B pod vedením pani učiteľky Strejčkovej. Do súťaže sme vybrali sedem žiakov.

Poslednú tému "Veľkej Moravy" spracovala trieda 5.C. Návrh na pohľadnicu reprezentujú práce Jančoviča, Skalického, Stojkovej a Bosáka.

Vernisáž výstavy, vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení bude 17. júna 2021 o 11.00 hod. v Dome kultúry v Námestove. Vyhlásenie výsledkov súťaže bude spojené s umeleckým programom, tvorivými dielňami detí na tému SLOVENSKO – KRAJINA, KTORÚ MÁM RÁD a seminármi pre študentov a pedagógov.

Mgr. L. Benková