Archív WWW

Archív príspevkov www stránky školy od r.2009-2021 v sekcii Úvodná stránka.
Ako sme uspeli v obvodnom kole HK

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie. Vytvára priestor pre konfrontáciu a tvorivý rast všetkých záujemcov o umelecký prednes. Jednotlivé kolá tejto prestížnej súťaže u nás pravidelne organizuje Tribečské osvetové stredisko. Obvodné kolo pre I. – III. kategóriu poézie i prózy sa uskutočnilo 9. apríla 2013. Našu školu v ňom reprezentovali víťazi spádového kola.
Krajské finálové kolo súťaže Jazykový kvet 2013

Dňa 12. apríla sa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre uskutočnilo krajské finálové kolo súťaže Jazykový kvet. D. Pokus, žiak VII. A triedy, reprezentoval našu školu ukážkou M. Twaina – Tom a jeho priatelia. Svojím pôsobivým prejavom získal pekné 4. miesto. Blahoželáme.
Ruštinári na ceste za Eugenom Oneginom

Šiestaci, ôsmaci a deviataci, ktorí si ako druhý cudzí jazyk zvolili ruštinu sa 15. apríla vybrali do Divadla J. Palárika v Trnave, aby sa stretli s Eugenom Oneginom. Videli moderné spracovanie jedného z najslávnejších príbehov o láske a smrti. Sledovali osudové stretnutia a míňania vo vrcholnom diele ruského klasika A.S. Puškina, umocnené skladbami živej kapely.
Pirátsky deň

Žiaci so všeobecným intelektovým nadaním majú vo svojom rozvrhu predmet obohatenie. V druhom ročníku sa celoročne venujú téme Moria a oceány. V 2.A sa 12.4. 2013 premenili na pirátov. Žiaci spoznávali zážitkovým učením život pirátov a ich úlohou bolo hľadanie pokladu spojené s riešením úloh. Táto téma sa prelínala celým dňom aj na iných predmetoch.
MK v gymnastickom štvorboji pre ZŠ

Dňa 9.4.2013 sa žiaci zo ZŠ Tribečskej zúčastnili súťaže v gymnastike, ktorá sa konala v Nových Zámkoch. Naši súťažiaci v kategórii B – chlapci v zložení: Dominik Kubina, Sebastián Kajn, Matúš Dobiaš, Jakub Duran, František Varinský obsadili pekné 3. miesto. Aj keď bolo trochu sklamania, chlapcov to povzbudilo do budúceho roka, keď budú musieť ešte viac trénovať. Týmto sa chceme žiakom veľmi poďakovať za ich prístup a prípravu na súťaž.
RoboCup Junior 2013 Slovensko – štvornásobní majstri Slovenska v robotickom futbale vybojovali opäť postup na Majstrovstvá sveta v holandskom Eindhovene

5. až 7. apríla 2013 sa v Košiciach, súčasnom európskom hlavnom meste kultúry, uskutočnila celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy v stavbe a programovaní robotov - RoboCup 2013. Osemnásty ročník súťaže vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská spoločnosť elektronikov a organizáciu súťaže prevzalo na svoje plecia Gymnázium na Alejovej ulici v Košiciach. V centre východu Slovenska sa stretlo 136 účastníkov v 46 tímoch zo Slovenska a Slovinska.
Hádzanárky na MO len s víťazstvom so ZŠ Škultétyho

V stredu 10. apríla 2013 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany v hádzanej žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ich štyri základné školy z Topoľčian – ZŠ Hollého, ZŠ Škultétyho, ZŠ Gogoľova, ZŠ Tribečská a solčianska základná škola.
Vyčistili sme si areál školy

Žiaci našej školy sa dňa 18. apríla 2013 v popoludňajších hodinách zapojili do dobrovoľníckej akcie: „Vyčistime si areál našej školy„. Táto akcia sa konala v rámci celoslovenskej akcie Vyčistime si Slovensko a pri príležitosti Dňa Zeme.
Staršie žiačky v okresnom Orion florbal cupe strieborné

V ten istý deň sa v Prašiciach odohrala orionská florbalová súťaž aj u starších žiačok. Súťažili tiež štyri základné školy. Výsledky Tribečskej – ZŠ Škultétyho 1 : 1, ZŠ Prašice 1 : 3, ZŠ Ludanice 5 : 0. Po týchto výsledkoch obsadila ZŠ Tribečská 2. miesto za ZŠ Prašice.
Beseda s nevidiacim

Dňa 22.4. 2013 sa uskutočnila v ŠKD pod vedením p. vychovávateľky Valjentovej mimoriadne zaujímavá akcia – beseda s nevidiacim Jurajom Dankom. Veľmi pútavým spôsobom predstavil deťom problematiku nevidiacich. Jednak priblížením osobných skúseností, ale aj prezentáciou kompenzačných pomôcok, ktoré používa on sám.
Mladšie florbalistky víťazkami okresného Orion florbal cupu

V apríli sa v tomto školskom roku začali súťaže v „čokoládovom“ pohári. Najskôr na okresnej úrovni v Prašiciach sa stretli 15. apríla 2013 štyri základné školy okresu Topoľčany. Výsledky Tribečskej – ZŠ Hollého 8 : 0, ZŠ Jacovce 3 : 1 a ZŠ Prašice 9 : 1.
Zo župnej olympiády speed bedmintonisti s prvým miestom

Trnavský kraj usporiadal 19. apríla 2013 svoju župnú olympiádu v speed bedmintone, kde bola pozvaná ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch ako jediná škola mimo tohto regiónu, keď obhajovala 1. miesto z minulého roka. Bola vytvorená len jedna veková kategória pre stredné školy a Tribečská tam bola ako jediná základná škola.
Strom detských želaní

To je názov podujatia, ktoré sme usporiadali v školskej knižnici dňa 22. 4. 2013. Tento deň sa začal oslavovať v roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytovaných Zemou. Je potrebné si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.
Slávik Slovenska 2013, školské kolo

Dňa 23. apríla sa v priestoroch našej školy opäť ozývali krásne tóny slovenských ľudových piesní. V moderných priestoroch interaktívnej učebne sme uskutočnili už 23. ročník speváckej súťaže Slávik Slovenska 2013. Aj naše školské súťažné kolá majú už svoju tradíciu.
Starší florbalisti v Orion cupe hneď za finálovou dvojicou

V apríli 2013 sa začal hrať aj Orion cup žiakov základných škôl vo florbale. ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch hrala najskôr v skupine v Prašiciach 10. apríla 2013. So svojimi súpermi v nej dosiahla tieto výsledky: ZŠ Prašice 3 : 1, ZŠ Hollého 0 : 4, Gymnázium Topoľčany 2 : 4 a ZŠ Nitrianska Blatnica 9 : 0.