Archív WWW

Archív príspevkov www stránky školy od r.2009-2021 v sekcii Úvodná stránka.
Výtvarná súťaž v kreslení

Aj napriek netradičnej situácii, ktorá vznikla tento druhý školský polrok, sa deti v júni vrátili do školských lavíc s ich známym entuziazmom a s radosťou sa zapojili do výtvarnej súťaže.
Máme obdivuhodnú kráľovnú

Vo štvrtok 25. júna 2020 sme sa opäť po roku stretli v školskej knižnici na slávnostnej korunovácii nových kráľovien - kráľov čítania.
LET’S READ – cudzojazyčný čitateľský maratón

Aj tento školský rok sme v našej školskej knižnici usporiadali čitateľský maratón v anglickom jazyku. Dňa 22. júna 2020 sme sa i napriek obmedzeniam krízovej situácie stretli na podujatí nazvanom LET’S READ a sme veľmi radi, že nás podporili žiaci z ročníkov 5 – 9.
Susedské spory v Topoľčanoch za I. ČSR

Klub historikov Slovenskej historickej spoločnosti, spolu s Tribečským múzeom v Topoľčanoch a Galériou mesta Topoľčany usporiadali dňa 23. júna 2020 prednášku na tému: "Susedské spory v Topoľčanoch za I.ČSR". Prednášajúcim bol Mgr. Bohuš Sasko, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch.
Poďakovanie hasičskému zboru

Dňa 15. júna 2020 prebehla v našej škole záchrana života, nie však ľudského, ale lastovičieho. Na najvyššom poschodí budovy školy sa zachytila lastovička, ktorú nakoniec zachraňovali členovia Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch, ktorí urobili dobrý skutok, za čo im chceme vyjadriť úprimné poďakovanie.
Pohľadnice pre Beátku

Aj žiaci z našej školy priložili ruku k dobrej veci. Zapojili sa do prosby a chcú potešiť Beátku, ktorá má Downov syndróm a 21. júna oslávi okrúhlych 50 rokov. Beátka miluje oslavy, preto sa v hlave jej sestry zrodil nápad, ako ju čo najkrajšie potešiť.
O dramatickom umení s Táňou Pauhofovou

Témou poslednej on-line hodiny literatúry v tomto roku bolo dramatické umenie a od šiestakov prijala pozvanie talentovaná a charizmatická Táňa Pauhofová.
Jazykové okienko s Mariánom Čekovským

Krátko po ukončení súťaže Superstar si našiel čas i skvelý hudobník a zabávač Marián Čekovský. So šiestakmi poukázal na pestrosť našej slovnej zásoby, nahliadol do bohatej škály slovenských nárečí i spisovných slov. Hodinu slovenčiny obohatil nielen humorom jemu vlastným, ale aj skvelou hudbou.
Čo vieš o hviezdach - Krajské kolo 2020

Dňa 25. mája 2020 sa uskutočnilo online krajské a celoslovenské kolo súťaže Čo vieš o hviezdach. Maxim Kopčan (5.A) obsadil 2. miesto v kraji a 3. miesto celoslovenskom kole v 1. kategórii.
Krajské kolo biologickej olympiády

Počas pandémie COVID-19 sa prostredníctvom výnimky MŠVVaŠ SR organizovalo online krajské kolo biologickej olympiády v kategórii C. Naša žiačka Lena Bezáková z 9.A, pod vedením Mgr. Dominiky Jamborovej, sa zúčastnila online krajského kola s projektom na tému Porovnanie prírodných a chemických hnojív na rast papriky ročnej a rajčiaka jedlého. Napriek veľkej konkurencii Lenka svojím prístupom a pracovitosťou postúpila do celoslovenského online kola. Lenke srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole!
Zážitková on-line hodina literatúry so spisovateľkou Gabrielou Futovou

Dňa 28. mája 2020 sa žiaci 5.A a 6.A triedy na on-line hodine literatúry zoznámili s populárnou autorkou detských kníh, Gabrielou Futovou. Čerstvá držiteľka ocenenia Knižná múza, ktorá získala prvenstvo v kategórii SLOVENSKÁ DETSKÁ KNIHA ROKA 2019 si v úvode hodiny zaspomínala na svoju osobnú návštevu v našej škole. Táto sa uskutočnila pred neuveriteľnými deviatimi rokmi, v máji 2011. Odvtedy sa v jej spisovateľskej kariére aj osobnom živote veľa zmenilo. Vymenila svoje dlhoročné pôsobisko v knižnici za prácu spisovateľky na plný úväzok.
Zábavná i poučná hodina slovenčiny s hercom Lukášom Latinákom.

Lukáš Latinák prijal pozvanie na hodinu slovenčiny. Šiestakom zarecitoval báseň od Sama Chalupku – Turčín Poničan, zaspomínal na príhody z nakrúcania a okrem iného porozprával aj o pôvode a histórii výroby skla.
Speváčka Zuzana Smatanová na on-line hodine slovenčiny

Opakovanie učiva o populárnej piesni s tou najpovolanejšou - speváčkou, hudobníčkou, multiinštrumentalistkou a skladateľkou - Zuzanou Smatanovou.
Hodina slovenčiny s Danielom Hevierom

Ako motivovať deti k učeniu, čítaniu a tvorivosti? Možností je veľa a my sme jednu z nich využili. Hosťom na on-line vyučovaní slovenského jazyka, ktoré prebiehalo 23.4.2020 prostredníctvom aplikácie ZOOM, bol významný slovenský spisovateľ, textár, výtvarník – pán Daniel Hevier.
Mám rád slovenčinu

Kultúra slova, hovoreného i písaného, je zrkadlom národa. Rodný jazyk si zaslúži nielen našu pozornosť, ale aj svoj sviatok – Medzinárodný deň materinského jazyka. Tento celosvetovo známy deň vyhlásila výročná 30. Generálna konferencia OSN pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) v novembri 1999. V súčasnosti si ho pripomínajú vo viacerých štátoch. Jeho cieľom je pripomenutie, poznávanie a zvyšovanie ovládania úrovne materinských jazykov na celom svete. Medzinárodný deň materinského jazyka je zároveň vhodnou príležitosťou zdôrazniť, že zásluhou bratov sv. Cyrila a Metoda, Antona Bernoláka, Ľudovíta Štúra a mnohých ďalších má slovenský jazyk kodifikovanú podobu a denne ho používame ako štátny jazyk. Naši žiaci, krátko pred prerušením vyučovacieho procesu, zrealizovali pri tejto príležitosti podujatie - Mám rád slovenčinu.