Archív WWW

Archív príspevkov www stránky školy od r.2009-2021 v sekcii Úvodná stránka.
Svetový týždeň vesmíru

Pri príležitosti týždňa vesmíru sa tejto téme venovali v oddeleniach ŠKD p.vychovávateľky s deťmi. Spievali piesne, vyhľadávali zaujímavosti a informácie z encyklopédií. Svoje nápady deti pretvorili do kresieb, ktoré vynikali výnimočnou tvorivosťou, kreativitou a fantáziou. Deti prejavili o túto tému veľký záujem, o čom svedčia ich práce.
Európsky týždeň športu

Európsky týždeň športu sa koná každoročne od 23.9.-30.9. Motivuje deti a rodičov k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Vzhľadom na celosvetovú pandémiu aj my v ŠKD kladieme vyšší dôraz na pohyb, fyzické a duševné zdravie, ktoré denne s deťmi praktizujeme.
Odfoť TO

Dňa 12.10.2020 sa v Topoľčanoch v podbrání Mestského úradu uskutočnilo odovzdávanie cien fotografickej súťaže s názvom ,,Odfoť TO,,. V súťaži boli účastníci rozdelení do troch vekových kategórií a do troch tematických kategórií. Naši žiaci z 8.A, Daniel Holbay a Adela Stískalová, spolu obsadili prvé tri priečky tvorivej kategórie. Žiaci boli ocenení vecnými cenami a diplomom.
Európsky deň jazykov

Dňa 28.9.2020 sa tradične v Európe pripomína Európsky deň jazykov. O dôležitosti celoživotného jazykového vzdelávania sme diskutovali na hodinách cudzích jazykov. Naša škola je výnimočná, pretože dáva žiakom „krídla“, možnosť výberu druhého cudzieho jazyka. K anglickému jazyku, ktorý sa deti učia ako 1. cudzí jazyk si môžu ako 2. cudzí jazyk vybrať nemecký, ruský alebo španielsky jazyk. A keďže jazyk nie je len o gramatike a slovnej zásobe, ale i o kultúre, geografii a reáliách, naši žiaci sa zapojili do aktivít venovaných oslavám Európskeho dňa jazykov.
Keď domáca úloha chutí alebo slovenčina na sladký spôsob ...

Žiaci 6.A a 6.D triedy si úvod nového školského roka naozaj osladili. Na hodinách slovenského jazyka si okrem iného zopakovali aj druhy opisu. Najpopulárnejším sa stal opis pracovnej činnosti spojený s prípravou vlastného receptu a jeho ochutnávkou. Výber receptu bol dobrovoľný. Sladké dobroty však získali prevahu. Šiestaci prijali recept ako súťažnú výzvu
8.novembra si pripomíname 99.výročie od úmrtia P.O.Hviezdoslava

Na hodine výtvarnej výchovy sme sa v triedach 6.C, 7.A, 8.C, 9.C, 9.D venovali rôznym formám kresby - od štúdie portrétu, až po štylizáciu inšpirovanú výtvarnými štýlmi 20.storočia. V úvodnej motivačnej časti hodiny sa žiaci oboznámili s osobnosťou i dielom P.O.Hviezdoslava, nášho najväčšieho slovenského básnika, dramatika, spisovateľa i prekladateľa.
Babylonská škola v prírode, Mýto pod Ďumbierom

V dňoch 28.9.-2.10.2020 absolvovali žiaci z 3.A a 5.A školu v prírode v prekrásnej prostredí Nízkych Tatier, v dedinke Mýto pod Ďumbierom.
Škola v prírode - Liptovský Ján

V dňoch 28.9. - 2.10. 2020 sa žiaci 5.B,5.C a 5.D triedy zúčastnili školy v prírode v hoteli Avena. Hotel je situovaný v krásnom a tichom horskom prostredí Jánskej doliny neďaleko obce Liptovský Ján.
V rámci Týždňa vedy a techniky aktívni aj naši výtvarníci

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR v spolupráci s Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2020 vyhlásili Výtvarnú a Grafickú súťaž na tému Vedci – superhrdinovia dnešných dní. Aj naši žiaci z 8.C a 7.A sa zúčastnili tejto výzvy a podporili svojim talentom túto celoslovenskú aktivitu.
Škola v prírode Tatranská Lomnica

V dňoch 21.9.-25.9.2020 sa žiaci 3.B, 3.C, 3.D zúčastnili pobytu v ŠvP v Tatranskej Lomnici. Deti boli ubytované v penzióne Vila Park, v nádhernom horskom prostredí, priamo pod Lomnickým štítom. Po celý týždeň sme mali krásny výhľad so slnečným počasím, ktoré sme si naplno užívali a vychutnávali. Turistické prechádzky po okolitej prírode, návšteva múzea TANAPu, výborná kuchyňa a pekné ubytovanie nám spríjemňovali pobyt.
Vyčistime si Topoľčany

25. septembra 2020, deň pred víkendom, sme sa už po druhýkrát zapojili do medzinárodnej iniciatívy za čistejšiu planétu, ktorá je nám známa pod názvom Vyčistime si Topoľčany. Žiaci sa dobrovoľne zapojili do akcie, v rámci ktorej pomohli vyzbierať odpadky a vyčistiť areál školy a priľahlých ulíc. Pri zbieraní odpadkov žiaci dodržiavali všetky bežné i v súčasnosti prikázané hygienické opatrenia. Popri užitočnej činnosti sa v pokoji prešli a porozprávali, čím prispeli aj svojej osobnej psychohygiene.
Oslobodenie topoľčianskeho regiónu

Klub historikov Slovenskej historickej spoločnosti, spolu s Mestom Topoľčany, Tribečským múzeom a Galériou mesta Topoľčany, usporiadali dňa 3. septembra 2020 o 16.00 hodine prednášku pod názvom: Oslobodenie topoľčianskeho regiónu. Prednášajúcim bol Mgr. Ondrej Godál, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch. (sám prišiel oblečený v uniforme vojaka Červenej armády).
Topoľčianska stolnotenisová liga – dohrávka

Dňa 28. augusta 2020 sa s oneskorením, v súvislosti s pandémiou COVID-19, dohrávala súťaž Topoľčianska stolnotenisová liga. Hralo sa v stolnotenisovej hale v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovalo 11 žiakov. Najlepšie sa umiestnili: 1. miesto – Matúš Burian, 1. miesto – Matej Slávič, 3. miesto – Alex Kutňanský a 4. miesto – Henrieta Martišková. PaedDr. Ladislav Vozár
Biela pastelka

Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Je to verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.
Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021

Druhého septembra sa otvorili brány školy pre všetkých našich žiakov. Skončil sa čas detských hier, bezstarostného voľna. Tak, ako to už v živote býva, kde sa niečo končí, tam sa niečo nové začína. Prah školy prekročilo 693 žiakov a 70 pedagógov.