Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

ŠKD hľadá talent

Dňa 25.4.2012 sa v ŠKD konala súťaž ŠKD hľadá talent. Deti, ktoré sa prihlásili, chceli čo najlepšie reprezentovať seba i svoje oddelenie. Predviedli sa v spievaní, tancovaní, gymnastike či v hre na hudobnom nástroji. Navzájom sa povzbudzovali a každý výkon odmeňovali veľkým potleskom.
Slávik Slovenska 2012 – školské kolo

Spievaj si, slávičku, Spievajže si, spievaj, Anička, dušička, Červenuo jabĺčko... To je len niekoľko názvov ľudových piesní, ktoré najčastejšie zneli z hrdiel našich malých, väčších i veľkých žiakov v školskom kole súťaže Slávik Slovenska 2012. Súťaž sa uskutočnila dňa 24. apríla 2012 vo vynovených zmodernizovaných priestoroch našej školy, v interaktívnej triede.
TOP TALENT 2012

Mestské kultúrne stredisko a CVČ v Topoľčanoch zorganizovali v nedeľu dňa 22. apríla 2012 finálovú prehliadku umelecko-kultúrneho programu, v ktorom sa predstavili žiaci základných škôl z Topoľčian a blízkeho okolia. V oblastiach hudobnej, tanečnej i dramatickej mladí začínajúci umelci predviedli svoje kreácie. Počuli sme rôzne populárne i ľudové piesne, vypočuli sme si verše básnikov, videli hudobno-dramatické scénky, tanečné choreografie, sólistov v hre na hudobné nástroje.
Starší žiaci z Tribečskej tretí v okrese Topoľčany

V malom futbale starších žiakov (ročník 1996 a mladší) základných škôl okresu Topoľčany v základnej skupine zvíťazili futbalisti z Tribečskej so ZŠ Don Bosca Topoľčany 4:3 a 9:5. V semifinále bola ich súperom ZŠ s MŠ Prašice. Aj v tomto súboji dosiahli dve víťazstvá 6:2 a 6:3, čo znamenalo postup do okresného finále, ktoré sa uskutočnilo 24. apríla 2012 v ZŠ Kovarce.
V školskom pohári žiakov malého futbalu do semifinále

V tejto súťaži žiakov základných škôl okresu Topoľčany mohli súťažiť žiaci narodení v roku 1999 a mladší. Futbalisti ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch po víťazstvách v základnej skupine nad ZŠ s MŠ Preseľany 7:4 a 8:0 postúpili do semifinále okresu, kde sa stretli s ZŠ s MŠ Veľké Ripňany. Tribečskí futbalisti v domácom prostredí remizovali 3:3 a vo Veľkých Ripňanoch prehrali 3:0.
Okresný McDonald´s Cup pre tribečských futbalistov

V tejto súťaži sa prezentovali mladší žiaci narodení v roku 2001 a mladší. Do tejto súťaže minifutbalu sa prihlásilo 14 základných škôl okresu Topoľčany. ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch bola vylosovaná do skupiny B, kam okrem nej boli zaradené aj základné školy Urmince, Veľké Ripňany, Jacovce a Ludanice. Z tejto skupiny spolu s víťaznou Tribečskou do finále postúpila aj ZŠ a MŠ Urmince.
Výborné futbalistky

O tom, že futbal je športom, v ktorom vynikajú aj dievčatá, nás presvedčili žiačky 5. a 6. ročníka – Natália Kuklová, Aneta Klačanská, Monika Krošláková, Barborka Mokráňová, Natália Illášová, Ema Patrovičová, Andrea Petrušová, Timea Babirátová, Simona Caránková, Michaela Žikavská a Kristína Valachová.
V krajskom kole HK

Krajská súťaž v prednese detí a detských recitačných kolektívov Hviezdoslavov Kubín 2012 sa uskutočnila 3. mája 2012 v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovali víťazky okresného kola vo svojich kategóriách. V 1. kategórii – poézia: Júlia Golská zo 4.C, v 3. kategórii – próza: Dorota Košťálová z 8.A.
Ako sme oslávili Deň Zeme

22. apríl je každoročne venovaný našej planéte Zem. Deň Zeme je ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia. V tento deň sa na celom svete viac ako inokedy rozvíjajú diskusie o možnostiach riešenia problémov, ktoré so sebou prináša neustále vyčerpávanie prírodných zdrojov a nevhodné správanie sa ľudí k prírode. I v tomto roku sme v našej školskej knižnici uskutočnili niekoľko ekologických aktivít. Ich cieľom bolo pripomenúť skutočnosť, že našu planétu Zem si musíme nielen vážiť, ale sa o ňu aj starať.
Jazykový kvet – krajské finále

Dňa 4. mája 2012 sa v galérii Krajského osvetového strediska v Nitre uskutočnilo krajské finále 2. ročníka súťaže v šiestich jazykoch v dvoch vetvách poézia & próza a dramatický prejav „Jazykový kvet“. Našu školu v ňom reprezentovali víťazi semifinálového kola podľa svojich kategórií.
Slávnostná akadémia ku Dňu matiek

Voňavá svieža kvetina, mama je jedna jediná... – toto dvojveršie na pozvánke má dôležité poslanie. Slávnostný program, ktorý pripravili žiaci a učitelia zo Základnej školy na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, bol totiž určený hlavne mamičkám, starým mamám, tetám, ale tiež oteckom, starým otcom a všetkým prítomným na tomto skvelom podujatí. Slávnostná akadémia ku Dňu matiek, ktorú organizovala naša škola, sa uskutočnila 4. mája 2012 v kinosále Spoločenského domu v Topoľčanoch. Prítomní boli i títo pozvaní hostia: primátor mesta Topoľčany Ing. Peter Baláž, vedúca oddelenia školstva MsÚ PaedDr. Martina Mazáňová, riaditelia mestských škôl a členovia Rady školy pri ZŠ Tribečská.
Secesia v zbierkach múzeí

Táto výstava je putovná a potrvá až do 30.6.2012. Predstavuje výber secesných predmetov zo zbierkových fondov štyroch múzeí Nitrianskeho samosprávneho kraja: Ponitrianskeho múzea v Nitre, Tekovského múzea v Leviciach, Podunajského múzea v Komárne a Tribečského múzea v Topoľčanoch. Výstava mala premiéru v novembri minulého roka v Komárne. Topoľčany sú jej druhou zastávkou.
Slávik Slovenska 2012 – obvodové kolo

Zúčastnili sme sa okresného kola súťaže Slávik Slovenska 2012, ktorej organizátorom bola opäť ZŠ Gogoľova v Topoľčanoch. V tomto školskom roku sa tu stretlo 26 súťažiacich, ktorí prišli so svojimi pedagógmi, niektorí i s rodičmi, ba aj starými rodičmi. A veru bolo sa na čo pozerať a aj počúvať. Z hrdiel malých i väčších spevákov zazneli krásne slovenské ľudové piesne, ktoré mnohí súťažiaci podfarbili svojimi regionálnymi ľudovými krojmi.
Našu školu navštívil predseda vlády SR

Za posledných päť rokov to bolo už druhýkrát, čo našu školu poctil svojou prítomnosťou predseda vlády SR Robert Fico. Predtým sme ho srdečne privítali na oslavách 40. výročia založenia školy. Tento deň – 11. máj 2012 bol pre našu školu mimoriadne slávnostný, a tak ako bývalý výborný a aktívny žiak tejto školy prijal pozvanie i na toto podujatie. Konala sa totiž slávnostná kolaudácia projektu: Rekonštrukcia, modernizácia a zateplenie ZŠ. Táto nevšedná udalosť vytvorila vo vyzdobenej jedálni zrekonštruovanej budovy školy priestor na nevšedné stretnutie výnimočných ľudí, ktorých patriotizmus, úcta k hodnotám, vzdelávaniu a rešpekt pred budúcnosťou našich detí doviedol k myšlienke i úspešnej realizácii tohto projektu.
Víťazstvo speed bedmintonistov v župnej olympiáde

Posledný aprílový piatok 2012 sa v Trnave uskutočnila župná olympiáda stredných škôl v speed bedmintone. ZŠ Tribečská bola ako jediná pozvaná mimo Trnavského kraja a bola tiež jedinou základnou školou v konkurencii stredných škôl. Bola to súťaž družstiev, do ktorých boli zapojení jeden chlapec a jedno dievča. V každom zápase sa hrala dvojhra chlapci, dvojhra dievčatá a miešaná štvorhra.