Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Pre mamičky

Milé mamičky! Nech Vám tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky Vy rozdávate svojim najbližším po celý čas! Prajeme Vám krásny Deň matiek.
Kto bude nová ENGLISH STAR?

Vo štvrtok dňa 5. 5. 2022 si žiaci našej školy „zmerali sily“ v znalostiach a vedomostiach anglického jazyka. Zapojili sa do súťaže ENGLISH STAR. Svoje zručnosti z oblasti anglickej gramatiky a slovnej zásoby využili v súťažných testoch, ktoré rešpektovali jednotlivé vedomostné úrovne angličtiny. V tomto ročníku ENGLISH STAR súťažilo 153 našich žiakov od 2. až do 9. ročníka.
Detská osobnosť mesta Topoľčany

Dňa 26. apríla 2022 sa v Spoločenskom dome konalo podujatie pod názvom Detská osobnosť mesta Topoľčany. Ocenených žiakov našej školy boli podporiť triedy 6. A, 7. A, 8. A a 9. A.
Stolné tenistky a stolní tenisti majstrami okresu Topoľčany

ZŠ Hollého Topoľčany organizovala dňa 4. mája 2022 Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v stolnom tenise družstiev žiačok i žiakov. V súťaži žiačok sa ich zúčastnili dve školy a v súťaži žiakov tri školy.
MC Donald´s cup (23. ročník)

V tomto školskom roku sa po prestávke rozbehol 23. ročník MC Donald´s cup vo futbale žiakov. Základná škola Tribečská odohrala svoju skupinu 26. apríla 2022 na futbalovom ihrisku v Kovarciach. Okresného kola súťaže sa zúčastnilo desať žiakov, ktorých na súťaži sprevádzali pán učiteľ Vozár a pani učiteľka Nemčická.
Deň Zeme v Topoľčanoch

V piatok 22. apríla sa žiaci 5. B a 7. A pri príležitosti Dňa Zeme zúčastnili podujatia Mesta Topoľčany.
Čo vieš o hviezdach - krajské kolo

Dňa 27. apríla 2022 sa uskutočnilo v priestoroch Krajského osvetového strediska v Nitre krajské kolo celoslovenskej súťaže Čo vieš o hviezdach. Maxim Kopčan obsadil 2. miesto a postupuje na celoslovenské kolo do Prešova.
Slávik Slovenska 2022 - školské kolo

Tóny krásnej slovenskej folklórnej hudby sme si opäť mohli vypočuť pri príležitosti súťaže Slávik Slovenska 2022.
VLÁČIK SEPARÁČIK

Pri príležitosti Dňa Zeme sa v našom školskom klube uskutočnili rôzne aktivity. Pani vychovávateľky sa s deťmi počas minulého týždňa rozprávali, ako si našu Zem chrániť, v jednotlivých oddeleniach sa premietali rôzne prezentácie o recyklácii a vo štvrtok deti z celého ŠKD vytvorili jeden veľký VLÁČIK SEPARÁČIK.
Beseda o rybárstve

Pri príležitosti Dňa Zeme si náš spolužiak Šimon Šmantík z deviateho oddelenia pripravil zaujímavú prezentáciu o rybárstve.
Hľadanie veľkonočných vajíčok

Deti sa vždy veľmi tešia na sviatky jari a nebolo tomu inak ani tento rok. V školskom klube sa deti na veľkonočné svatky veľmi dôsledne pripravovali.
Deň Zeme v 5. B

Pri príležitosti Dňa Zeme, sme sa i na hodine Techniky venovali tejto tematike. Spoločne sme si vyrobili "postavičky", o ktoré sa budeme musieť starať a pravidelne ich zalievať.
Deň Zeme na 1. stupni

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, každoročne sa koná 22. apríla. Počas viacerých dní sme si na 1. stupni pripravili celý rad aktivít. Ich cieľom bolo prehĺbiť vzťah detí k šetrnému prístupu k prírode a nášmu životnému prostrediu.
Divadelné predstavenie

Dňa 20.4.2022 sa žiaci 3.B, 3.C, 3.D a 4.C, v sprievode s triednymi pani učiteľkami, zúčastnili divadelného predstavenia Danka a Janka. Z dôvodu rekonštrukcie Starého divadla Karola Spišáka v Nitre sa predstavenie konalo v Kultúrnom dome v Močenku.
Návšteva mestskej knižnice

Žiaci piateho ročníka sa v dňoch 11.4., 12.4. a 22.4. zúčastnili návštevy Tribečskej knižnice v Topoľčanoch, kde si pani knihovníčky pre nich pripravili zaujímavý program.