O Medovníkovom domčeku

Marec je už roky tradične spájaný s čítaním a knihami. A presne tak to bolo aj v I. C. Prváci stále viac spoznávajú zákutia svojej školy, a práve teraz , v marci, objavili aj priestory školskej knižnice. Po veľkom „WAW“ vyťahovali, listovali a už aj čítali krásne knihy.
Deň Zeme v Tribečskej

Žiaci spolu s učiteľmi si pripomenuli Deň Zeme na vyučovaní, a to rozhovormi a tvorivou činnosťou.
Malý futbal mladších žiakov (základné kolo)

Dňa 12.4.2022 sa v Solčanoch uskutočnilo základné kolo malého futbalu mladších žiakov.
Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)

Okresné kolo 68. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 12. apríla 2022 v Koncertnej sále Mestského úradu Topoľčany. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Balóny bez hraníc – návrat balóna po ôsmych rokoch

Na Tribečskej zavládla 18. septembra 2014 popoludní v ŠKD pohoda. Na školskom ihrisku sa konala súťaž o najdlhší dolet balóna.
Upracme si Topoľčany

Aj tento rok sme podporili výzvu Mesta Topoľčany a zúčastnili sme sa akcie Upracme si Topoľčany. Naši žiaci v sprievode svojich učiteľov dňa 13. apríla 2022 za dodržania hygienických opatrení vyčistili exteriér školy, vyzbierali odpadky na blízkych sídliskách, a pomohli tak zlepšiť a spríjemniť pohľad na ulice nášho mesta. Všetkým zúčastneným ďakujeme.
Topoľčianska školská stolnotenisová liga

Dňa 8. apríla 2022 sa v Stolnotenisovej hale Topoľčany konal 3. ročník prvého kola Topoľčianskej školskej ligy na okresnej úrovni. Cieľom tejto súťaže je, aby sa zapojili základné školy do dlhodobých športových aktivít a ich žiaci sa oboznámili so stolným tenisom, prípadne sa v ňom zdokonaľovali.
Veľká noc v 2.B

To vajíčko maľované, kvietočkami cifrované, tomu vajíčko posielam, koho v srdci nosievam. Pekné veľkonočné sviatky praje trieda II.B
Finančná sloboda

V piatok dňa 8. 4. 2022 si naši deviataci preverili svoje vedomosti z finančnej gramotnosti. Zúčastnili sa prednášky Základy finančnej gramotnosti, ktorú viedli pozvaní odborníci z oblasti finančného poradenstva.
Návšteva galérie - sviatky Veľkej noci

Baranček, bahniatka, kraslice, zajačik sú znaky Veľkej noci a istotne i vám dobre známe.
Skús pokus

Skús pokus! To bola zadaná úloha z chémie pre žiakov 7. ročníka. Každý žiak mal predviesť svoj pokus, a veru sa s touto úlohou popasovali statočne. A tak sme na hodinách videli lávové lampy, vybuchujúce sopky, vajíčko, ktoré stratilo svoju škrupinu, balón, ktorý sa nafúkol sám, tancujúce hrozienka, sloniu pastu a mnohé iné. Myslím si, že pokusy sa všetkým páčili a žiaci si zároveň zdokonalili aj svoje praktické zručnosti a upevnili si svoje nadobudnuté vedomosti. Mgr. Jana Kacinová
Oslava Dňa učiteľov

1.4.2022 sa uskutočnilo posedenie pri príležitosti Dňa učiteľov. Ako už tradične býva zvykom, dovolili sme si toto posedenie obohatiť vystúpením žiačok a žiakov z krúžku Hudba nás spája. Tí slávnostné posedenie posedenie okorenili slovom, spevom a lahodnými zvukmi inštrumentálnej hudby. Všetci prítomní odmenili žiakov obrovským potleskom. Mgr. Janka Chvojková
Chemická olympiáda

Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do riešenia už 58. ročníka chemickej olympiády.
Podporme našu žiačku lajkom na profile súťaže Čitateľský oriešok

Našu žiačku Luciu Jančekovú z 3. B zapojila jej pani učiteľka triedna Dana Strejčková do súťaže Čitateľský oriešok 8. Lucka je momentálne už finalistkou tejto súťaže. Podporiť jej výtvarnú prácu môžeme lajkom aj my na uvedenom linku až do 16. mája.
Zážitkové čítanie v marci

Marec, to nie je len nástup prvých jarných dní, ale najmä mesiac venovaný knihám.